Popelnice na papír

I přes narůstající oblibu elektronických médií s námi papír zůstává a nadále tvoří jednu ze základních složek veškerého vyprodukovaného odpadu. Papírové obaly jsou dnes zcela běžné u celé řady výrobků, bez papírových krabic bychom si nedokázali představit ani základní provoz domácnosti. Tištěné časopisy, noviny, letáky a knihy jsou pak neoddělitelnou součástí našeho každodenního života. Co z toho všeho vyplývá? Takové ohromné množství papíru je nutno někde skladovat a recyklovat, jinak by jeho výroba byla nesmírně nevýhodná. Kam ale papír a obaly či výrobky z něj vyhodit? Kam patří balicí papíry z dárků, rozložené krabice od nových bot nebo staré noviny? Vsaďte na plastové popelnice na papír o objemu 120 l nebo 240 l.

Díky moderním technologiím lze již jednou použitý papír znovu zpracovat a použít jako materiál pro další výrobky. Třídění odpadu by tedy mělo být základní dovedností každého z nás, ať už je nám problematika životního prostředí blízká, či nikoliv.  Naučit se oddělovat papírový odpad není nic složitého a máme-li navíc k dispozici speciální modrou popelnici, bude třídění opravdu hračkou.

Při třídění odpadu a vyhazování do modrých popelnic na papír dávejte ale pozor na pár problematických výrobků, které by vás mohly při třídění zmást. Ruličky z toaletního papíru nebo plata od vajec jsou vyráběná z již recyklovaného papíru, a tudíž míří stejně rovnou do spaloven, ty tedy do modré popelnice na tříděný odpad nevhazujte. A při vyhazování krabic od pizzy dejte pozor, aby uvnitř nezůstalo jídlo a krabice nebyla znečištěná.

2 položek celkem
DM 05543 Edit copy
ZDARMAZDARMA
1 383 Kč včetně DPH
1 143 Kč

Vhodné na: PAPÍR

Kód: 45
DM 05536 Edit copy 2
ZDARMAZDARMA
1 717 Kč včetně DPH
1 419 Kč
Kód: 63