Klinik boxy a nádoby na nebezpečný i nemocniční odpad

Nejprodávanější

4 položek celkem
DM 07274 Edit copy
59 Kč včetně DPH
49 Kč
Kód: 138
box 5 L
71 Kč včetně DPH
59 Kč
Kód: 1569
30L PP M 01 Kód: 141
DM 07260 Edit copy 2 Kód: 144

Klinikboxy a nádoby na nebezpečný odpad jsou vhodné pro shromažďování a ukládání nebezpečného a kontaminovaného zdravotnického materiálu a odpadu. Jsou ideálním obalem pro sběr a likvidaci zdravotního a nemocničního materiálu, u kterého je riziko infekce nebo zranění, ale i pro likvidaci nebezpečných odpadních látek produkovaných různými průmyslovými odvětvími, jako jsou například různé chemikálie.

Nakládání se zdravotnickým a dalším biologickým materiálem je velkým a důležitým tématem. S takovým odpadem se musí zacházet zvláštním způsobem tak, aby neohrozil zdraví těch, již s ním nakládají, ani životní prostředí - tento odpad je totiž většinou buď infekční, nebo jinak nebezpečný. Odpad je možné likvidovat pouze na speciální oprávnění a vždy má přednost takový způsob, který je co nejšetrnější k přírodě a co nejspolehlivější vzhledem k ochraně zdraví. Nejběžnější postup je skládkování nebo spalování. Je zakázáno takový odpad směšovat s jinými druhy. Kromě běžně používaných materiálů, jako jsou injekce, stříkačky, jehly, žiletky, náplasti, gázy, skalpely, ampule, pipety apod., se do této kategorie řadí také radioaktivní odpad (vzniká na odděleních nukleární medicíny) a patologicko-anatomický odpad (týkající se lidského těla).

Kontejnery na zdravotnický infekční materiál jsou vhodné jako každodenní pomůcka pro shromažďování infekčního materiálu (injekce, stříkačky, jehly a další). Mají široké využití vyhovující všem potřebám ve zdravotnických zařízeních a nemocnicích, laboratořích, ordinacích, ale i na veterinárních klinikách při nakládání s nebezpečným odpadem. Klinik box se bude hodit i do tetovacích salonů, zařízení sociální péče nebo do protidrogových center.

Díky certifikovaným nádobám na nebezpečný odpad od Dopneru máte zaručenou kvalitu za příznivou cenu. Nabízíme řadu velikostí a tvarů těchto klinik boxů na medicinální odpady, a tak si u nás vybere každý. Tzv mediboxy si své místo najdou v malé ordinaci, ale stejně tak dobře najdou své využití v nemocnicích, ve skladech nebo u přepravních společností. Víko z kvalitního materiálu jako samotná nádoba pak pevně medibox uzavře a dovolí bezpečný přesun i skladování. Po přitlačení víka na nádobu se oba díly pevně spojí a nelze víko sejmout, takže je znemožněn další kontakt nežádoucích osob s obsahem nádoby. Nádoby na nemocniční a zdravotnický odpad jsou vyrobeny z odolného polyprophylenu a jsou určeny ke spalování ve spalovně nebezpečných odpadů, což zajistí minimální zátěž životního prostředí chemikáliemi nebo infekčním materiálem. Nabízíme nádobu na zdravotnický odpad a použité jehly s objemem 1,5 litrů ve žluté barvě, dále klinik box o objemu 30 litrů v modré barvě se žlutým víkem a černý klinik box o objemu 60 litrů s víkem.  Díky praktickému kónickému tvaru jsou boxy snadno skladovatelné. Nabízíme množstevní slevy. Kontaktujte nás a rádi vám vytvoříme individuální nabídku.