Popelnice na kovové obaly

Jak třídit kovy? 

Odpadů z domácnosti produkují domácnosti čím dál více a patří mezi ně i plechovky. Zřejmě každý ví, kam vytřídit papír, plast a sklo. Ale kam s kovem? Většinou stojí opodál a mají šedou barvu -popelnice na kovové odpady. Mohou mít ale i jinou barvu, ujistěte se proto nálepkou na sběrných nádobách, co do nich patří. Pokud ještě šedou popelnici na kov nemáte, nabízíme ji ve vysoké kvalitě s vysokou odolností a  zátěží do 60 kg. 

Co vše patří do popelnice na kovové obaly?

Plechovky od potravin (fazole), plechovky z nápojů (třeba pivo, cola apod), kovové uzávěry, konzervy, alobal, hliníková víčka, hliníkové obaly od potravin, ale i kovové nádoby od sprejů, deodorantů, šlehaček, laků na vlasy, víčka od jogurtů, hřebíky, šrouby, zátky, kancelářské sponky apod.

Když máte větší množství kovového odpadu například z garáže jako jsou trubky, roury, hrnce, plechy, vany, kola, topení, tyče, pletiva a jiné objemnější předměty je třeba je zavézt do sběrného dvora.

Města a obce musí zajistit možnost třídění kovů k recyklaci od 1.1. 2015 a to formou sběrných dvorů, velkoobjemových kontejnerů na kov, sběrných nádob nebo pytlového sběru.

Přispějete tak k tomu, že se materiál dál dotřídí, vyčistí a rozdělí. Dál se kovy a suroviny zpracovávají v hutích a ve formách znovu připraví pro další využití v elektrotechnickém, automobilovém nebo chemickém průmyslu aj.

2 položek celkem
šedá 120
ZDARMAZDARMA
2 419 Kč včetně DPH
1 999 Kč
Kód: 704
šedá 240 2
ZDARMAZDARMA
2 709 Kč včetně DPH
2 239 Kč
Kód: 703