Není víko jako víko

Jaké ideálně vybrat?

Při výběru nového kontejneru je třeba myslet hned na několik důležitých kritérií, jako je například výběr materiálu či velikosti a objemu. Jedním z nich je však i výběr vhodného typu víka. Jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy vík a jaké jsou jejich hlavní výhody

Jaké víko vybrat?

Mezi jakými víky můžete při pořizování nového kontejneru vybírat? 

 

Kulaté víko pro rozměrnější odpad

Kontejnery s kulatým víkem se pomocí posouvání otevírají odspodu nahoru a jsou ideální pro odpad větších rozměrů, jelikož se otevírají doširoka, a vnitřní prostor nádoby je tak zpřístupněn opravdu naplno

 

Cenově výhodné ploché víko

Druhou možností jsou kontejnery s plochými víky, které mají stejné výhody, jako kontejnery s kulatými víky, tedy například stejný objem, avšak jsou o poznání levnější. Ploché víko navíc stačí pouze nadzvednout nebo ho lze zcela překlopit na druhou stranu.

 

Praktické víko ve víku

Za zmínku stojí také kontejnery se dvěma víky v jednom, kdy přední menší víko je lehké, snadno se odklápí, a je proto ideální pro zbavení se rozměrově menších a lehčích odpadků, které snadno vyhodíte jednou rukou. Kontejner je však zároveň vybaven větším (hlavním) víkem, do něhož je menší víko zasazené, a které je ideální pro vyhazování rozměrnějšího odpadu. Toto víko navíc drží samo otevřené, díky čemuž se nemusíte bát, že by bylo třeba neustále rychle uhýbat před zavírajícím se poklopem.

 

kontejneryx

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení