Jak propojit sudy na dešťovou vodu

Mít zahradu je snem spousty lidí. Ti šťastlivci, kteří ji mají, si ale také uvědomují, kolik práce taková zahrada obnáší. A co víc, péče o ni se může skutečně prodražit. Jen těžko odložíte sekačku a vrátíte se k sekání kosou. Na zalévání ale můžete hravě ušetřit. Stačí jen efektivně využívat dešťovou vodu.

e-seine2

Díky zachycování a využívání dešťové vody aktivně chráníte ohrožené vodní zdroje. Navíc hospodařením s  vodou pomáháte nejen životnímu prostředí, ale také vaší peněžence.

Dešťová voda dokáže najít své využití jak v domácnosti, tak na zahradě. Pro péči o vaši zeleň je navíc naprosto ideální, protože je rostlinám přirozená. Možná už jste si nějaké nádoby k zachycení dešťové vody pořídili a přemýšlíte, jak je propojit v jeden efektivní systém. Jak tedy na to?

water-g0516cdf3a_1280

 

Jak propojit dva sudy na dešťovou vodu

Zahrádkáři, kteří se naučí dešťovou vodu využívat, často nezůstávají u jednoho sudu. Víc nádob totiž znamená více vody. Jenže jak si pojistit skutečnost, že všechny nádoby budou stejně plné a uživatelné?

 

Postačí vám hadice nebo ohebná trubka

Zajistit si stejné množství dešťové vody v obou nádržích je jednoduché! Stačí je propojit. Pokud nevíte jak, máme pro vás dobrou zprávu. Postačí vám obyčejná hadice. Ta pak zajistí, že bude hladina v obou sudech dosahovat stejné úrovně.

Délku hadice si zvolíte podle potřeby. Pak už jen stačí tuto hadici naplnit vodou a dlaní nebo špuntem uzavřít oba konce. Každý z nich pak ponořte do jednoho ze dvou sudů. Cíleně říkáme „ponořte“, protože je třeba, aby oba konce hadice sahaly pod hladiny sudů.

V okamžik, kde je hadice nebo trubka na obou koncích zanořená pod vodu, můžete uzavření jejich konců uvolnit. V tento okamžik totiž začíná pracovat fyzika a voda v obou sudech se začne vyrovnávat.

 

Při odčerpávání vody buďte obezřetní

Nyní můžete používat vodu z obou nádob a mít jistotu, že jejich hladiny budou vyrovnané. Problém může nastat v okamžik, kdy odčerpáte vody příliš a hladina vody klesne pod ústí propojovací hadice. Pak je třeba po dostatečném naplnění sudů celý proces opakovat jako na začátku.

Chcete-li mít jistotu, že se do spojovacího mostu nedostane vzduch dřív, než využijete dostatek vody, zvolte takovou délku hadice, která bude v obou sudech sahat co nejvíce ke dnu. Také zkontrolujte, zda není nijak poškozená nebo děravá.

 

Jak dešťovou vodu zachytávat

Dešťovou vodu můžete zachytávat do nejrůznějších nádob. Nicméně řešení v podobě starých barelů a lavorů není zrovna estetickou záležitostí. Lepší je proto zakoupit nádrž přímo určenou pro zachytávání dešťové vody. Ta na sebe může brát mnoho podob a stát se krásným doplňkem každé zahrady.

Nádoby na dešťovou vodu jsou speciálně upraveny tak, aby užívání vody usnadňovaly. Pokud si vyberete nějaký ze sudů nebo nádrží z naší nabídky, můžete si dávkování vody usnadnit výpustným kohoutem.

 

Využijte svou zahradu na maximum

Meziročně rostoucí ceny vody a potřeba chránit přírodu vede čím dál více domácností k využívání vody dešťové. Pokud je vaší hlavní motivací právě ochrana životního prostředí, pak neplýtvejte ani v dalších ohledech. Pořiďte si na zahradu i kvalitní kompostér a staňte se soběstačnou domácností!

Substrát, který vznikne přirozeným rozkladem bioodpadu, skvěle poslouží pro bohatou úrodu na vaší soukromé zahrádce. Navíc budete mít jistotu, že jste vše zvládli svépomocí a přirozeným způsobem.

compost-g4d0bec7ff_1280

 

Dopner vám pomůže žít v souladu s přírodou

Plýtvání, nešetrné zacházení s přírodními zdroji a nesprávné nakládání s odpadem vede k mnoha problémům, které sužují životní prostředí. Tohle dobře víme, a tak vám na cestě s dobrým hospodařením rádi pomůžeme. Prohlédněte si naši širokou nabídku a změňte vaši domácnost k lepšímu ještě dnes.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení