Podobně jako všechno naše domácí zařízení si zaslouží i naše popelnice a kontejnery náležitou péči, aby nám vydržely co nejdéle. Pravidelná péče prodlužuje jejich životnost, eliminuje zápach a zlepšuje jejich vzhled. Čištění popelnic přitom není nijak složité. Jak se tedy správně starat o popelnici a prodloužit tím její životnost.
Jak správně čistit popelnice/kontejnery?
Materiál plastových popelnic Dopner má nepřilnavý povrch, a tak na něm nečistoty dlouho nezůstávají. K čištění tak postačí proud vody ze zahradní hadice.
Ideálně se vyhněte použití čistících prostředků, které zbytečně zatěžují životní prostředí. Po vyčištění do popelnice nastříkejte slabý dezinfekční roztok pomocí rozprašovače.
Kovové popelnice se udržují o něco hůře než ty plastové. Obvykle je nutné použít hrubší sílu. I tak se ale nejedná o žádnou extra náročnou práci.
Čištění nádoby na bioodpad je zcela zvláštní kapitolou. Biopopelnice je zpravidla vybavena ventilačními otvory a mřížkou na oddělení tekutin, což předchází hnilobným procesům. I tak ale rovněž doporučujeme hnědé nádoby pravidelně čistit. Především pak v létě, kdy může zápach z bioodpadu vést ke sporům mezi sousedy. Opět postačí silnější proud vody a dezinfekční přípravek.
Přečtěte si: Jak zničit červy v popelnici?
Nepodceňujte péči o popelnice
Ačkoliv jsou plastové popelnice Dopner z vysokohustotního polyethylenu vysoce odolné vůči UV záření, dešti i mrazu a mají 3 roky záruka pro běžné použití, snažte se vyhýbat mechanickému poškození, které snižuje životnost popelnice. Pozor si dejte na pády popelnice a opatrně zacházejte také s jejími kolečky. Víko zavírejte pomalu a zbytečně popelnici nevystavujte extrémní zátěži.