Ochranné masky, roušky a respirátory

Nejprodávanější

1 položek celkem
pure regenerace
ZDARMAZDARMA
299 Kč včetně DPH
247 Kč
Kód: 1025

Možná zrovna my nezměníme svět a nevymýtíme koronavirus. Ale jsou to drobné krůčky, zdánlivé maličkosti, které může udělat každý a tím přispět ke zlepšení situace. Jedním z nich je nošení roušek a další ochrany úst a nosu.

Roušky jsou jednoduchou a přitom účinnou prevencí proti přenášení virů. Jejím nošením chráníme své okolí před škodlivými viry a bakteriemi, které vdechujeme. Optimální volbou jsou jednorázové roušky z netkané textilie, které jsou po použití náležitě zlikvidovány. Alternativou může být bavlněná rouška na více použití, skvělým pomocníkem pro její ošetření je pak regenerační čistič.

S nošením roušek se pojí také dodržování hygienických opatření. Před nasazením je třeba si důkladně očistit ruce, nejlépe dezinfekcí. Roušku nasaďte jak přes ústa, tak na nos, a poté se jí už nedotýkejte. Při sundávání je důležité nepřijít do kontaktu přímo s látkou. Použitou roušku vhoďte do odpadkového koše a poté si opět pečlivě očistěte ruce.

Před viry vás roušky neochrání, použijte respirátory s filtrační

Koronavirus, který od počátku roku zaplavil celý svět, budí respekt. Nejsou ještě známy dostatečně způsoby přenosu a délka přežití na různých typech povrchů. Proto je nutné se dostatečně chránit při podezření že můžete přijít do styku s nakaženými. Respirátory jsou nutným vybavením v nemocnicích, pro lékaře, ale i hasiče a složky záchranného integračního systému nebo v komunálních službách.

V souvislosti s šířením koronaviru se lidé ptají se po pomůckách vhodných k ochraně dechu. Před koronavirem pokud jste v první linii, vás dostatečně ochrání pouze respirátory, navíc jen některé.

Rozdíl mezi rouškou a respirátorem

Roušky slouží k ochraně nakažených, aby nešířili virus dál, a dále preventivně pro obyvatele. Respirátoryjsou určené k intenzivní ochraně před nákazou. Nosit by je měli zdraví lidé, aby se chránili před onemocněním.

Typy filtrační třídy

Respirátory (polomasky) se dělí do tří filtračních tříd podle toho, jak vysokou ochranu poskytují.  - Třída FFP1 představuje nejnižší stupeň ochrany proti netoxickým pevným částicím – proti nízké koncentraci jemného prachu a aerosolům na vodním nebo olejovém základě, až do koncentrace 5xNPK/PEL

  • Třída FFP2 poskytuje střední stupeň ochrany proti středně toxickým částicím, proti fibrogenním látkám, azbestu, proti zdraví škodlivému prachu, kouři a aerosolům do stupně koncentrace 10xNPK/PEL.
  • Třída FFP3  představuje nevyšší stupeň ochrany dýchacích cest. Chrání proti toxickým látkám jako jsou viry, spory, bakterie, ale také třeba radioaktivní látky či karcinogeny do 50xNPK/PEL.

Účinnou ochranou před nakažením koronavirem jsou tedy pouze některé respirátory označené třídou FFP3 - právě ty, které máme v nabídce.

Respirátory chrání většinou maximálně po 24 hodin. Pak je třeba vyměnit filtr. Polomasky a masky s integrovanými nebo výměnnými filtry do respirátorů.

Aby byla ochrana člověka dostatečná, je třeba pravidelně dodržovat i hygienická pravidla a posilovat svou imunitu.